Úspěch barchovských hasičů v Mlékosrbech

KONEC PRÁZDNIN byl věnován hasičským závodům. Protože v červnu měli v Mlékosrbech u koupaliště příliš mnoho vody byla plánovaná soutěž přeložena právě na konec prázdnin.

Takže v sobotu 31.8.2013 vyrazili naši hasiči do Mlékosrb. A to nejen v kategoriích muži a ženy, ale jednou za rok i v kategorii muži nad 45 let. Počasí nám přálo – slunečno.

Jelikož byl konec prázdnin a spousta lidí byla ještě na dovolených nebo měli jiné akce spousta družstev byla neúplná. Přesto nebo právě proto byla atmosféra závodů velice uvolněná, rozhodčí nebyli přísní a všechna družstva si vycházela vstříc a vždy se našla náhrada za chybějící článek v právě soutěžícím družstvu.

Celkem soutěžilo 5 družstev žen, 11 družstev mužů a 2 družstva mužů nad 45 let (bohužel tato kategorie, v které jsme silní, byla nejméně obsazená – my a domácí).

První soutěžily ženy. Naše ženy měly soutěžit jako páté, ale vzhledem k potížím s nastartováním stroje v družstvu Barchůvka, nastoupila jako druhý soutěžící. Při útoku došlo k potížím a tak dosažený čas 26:87 nepatřil k nejlepším a tak se čekalo na výsledky ostatních (první soutěžící – Mlékosrby měli – N). Nakonec všechno dobře dopadlo a naše děvčata skončila na 2.místě, když je překonalo pouze družstvo Barchůvka.

Druhá soutěžila kategorie mužů nad 45 let. Jak již bylo uvedeno, tak tato kategorie byla nebo spíše nebyla téměř obsazena. Přesto naši starší muži byli až předposlední a obsadili 1.místo. Čas 26:45.

Poslední soutěžila nejvíce obsazená kategorie mužů. Naši vytvořili nejlepší čas sezóny (19:20) na skončili na 2.místě.

… celková bilance … 3 družstva = 3 poháry …. Celkový úspěch   (… zřejmě slušný oddíl…)

Děkujeme za podporu všech našich diváků a rodinných příslušníků.

Zároveň všechny zveme na soutěž „Obrácený požární útok“ , která se bude konat v sobotu 21.9.2013 v areálu „Pod lípami“ v Barchově u kulturního domu.

Následující víkend – v neděli 29.9.2013 – se bude od 14:00 na návsi v Barchově konat tradiční „Rybářský den“ nejen pro děti a jejich rodiče, ale pro všechny, kteří přijdou.

Bohaté občerstvení na obě akce bude připraveno.

VÍTE, ŽE ….   Požární sport, občas také hasičský sport, je oblast sportu, která úzce souvisí s hasičskými jednotkami, zvláště pak se sbory dobrovolných hasičů (definice „wikipedia.org“).