Pozvánka na vernisáž v minigalerii na návsi

Srdečně vás zveme na vernisáž první výstavy v novém prostoru autobusové zastávky s názvem "Druhá Retrospektiva". Akce se bude konat v neděli 18.srpna 2019 od 15.00 v prostoru zastávky.
 
Galerie Chov je nový výstavní prostor v obci Barchov seznamující zdejší obyvatele se současným uměním. Každé dva měsíce představí nového umělce, který aktivně ovlivňuje dnešní vývoj českého kulturního prostředí. Jako první se představí etablovaný český umělec Jiří Kovanda.
Docent Jiří Kovanda (1.5.1953) je v současnosti jeden z nejvíce vystavovaných a oceňovaných českých umělců. Od roku 1995 pedagogicky působí na pražské Akademii výtvarného umění a taktéž na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem.
Na uměleckou scénu vstoupil počátkem 70. let, kdy svými jemnými výstupy ve veřejném prostoru reagoval na tehdejší tíživou politickou situaci. Následně se počal zabývat malbou a drobnými, intimními instalacemi s tématikou všedního dne. Jeho díla vyzývají k otevřenosti a přijetí jemných překvapení, která diváka ponechávají v nejistotě, někde na hranici náhody a pečlivé připravenosti. U tohoto konceptuálního umělce, tak jako u ostatních, předchází obsah svoji formu. Poselství a emoce jsou důležitější než precizní řemeslné zpracování. Jeho dílo demonstruje převratnou myšlenku umění 20.století, tedy že každý element našeho každodenního života se může stát uměleckým dílem. 
Jeho dílo je vystavováno ve významných institucích po celém světě. Mezi ty nejvýznamnější patří například galerie Tate v Londýně (2007), kam byl pozván jako první český umělec. Vystavoval v mnoha New Yorských galeriích a v roce 2012 byl pozván na Bienále v Sao Paulu. O 4 roky později představil své dílo v celém patře Národní Galerie v Praze a taktéž v Moravské galerii v Brně, kde se odehrála jeho První velká retrospektiva. Nejblíže k Barchovu můžeme jeho dílo vidět v Galerii moderního umění Hradce Králové a nyní zde u nás, v Barchově.
 
Vernisáž: 18.8.2019, 15:00
Výstava potrvá do: 20.10.2019

e - podatelna

Obec Barchov na mapě ČR

Adresa obecního úřadu

 

Obec Barchov
Barchov 62
504 01 Nový Bydžov

Telefon:
495 444 238
724 184 490 - starosta

E-mail: